• تبریک روز خانواده و تکریم روز بازنشستگان

   تبریک روز خانواده و تکریم روز بازنشستگان

   تبریک روز خانواده و تکریم روز بازنشستگان

   25 ذی الحجه هر سال مصادف با نزول سورهٔ دهر (=سورهٔ انسان=سورهٔ هل أتی) در شأن امام علی(ع)، حضرت زهرا(س) و امام حسن و امام حسین(ع) و روز خانواده است . روز خانواده و تکریم بازنشستگان در هر سال، روزی است که در تقویم قمری مطابق با 25 ذی الحجه باشد.

   در سال 97، پانزدهم 15 شهریور (پنج شنبه) برابر با 25 ذوالحجه 1439 و ششم سپتامبر 2018، روز خانواده و تکریم بازنشستگان است.

   پس از آن که امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) برای برآوردن حاجت خویش، سه روز روزه را نذر کرده بودند و نوبت به ادای آن رسید، در سه روز متوالی مسکین و یتیم و اسیری به دَرِ خانهٔ آن ها آمد و غذایی طلب کرد.

   آن بزرگواران نیز غذای خود را به آن ها داده و خود با آب، افطار نمودند. این خانوادهٔ کریم در مقابل این عمل، هیچ جزایی را از افراد نخواستند و اجرِ خود را از خدا طلبیدند. در این هنگام بود که وحی بر پیامبر اکرم(ص) نازل شد و سورهٔ دهر یا انسان یا هل أتی در شأن امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) نازل گردید. روز نزول این سوره، 25 ذی الحجه بود.


   25 ذی‌الحجه مصادف است با روز «تکریم خانواده و تکریم بازنشستگان»، علت انتخاب این روز شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه‌های آن است عنوان شده است. از سال 1386، این روز توسط شورای عالی فرهنگ عمومی، به عنوان یک مناسبت رسمی در تقویم رسمی کشور قرار گرفت.

   روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان این روز را به خانواده پزشکی قانونی و خانواده های عزیز دیار ایران زمین و کلیه بازنشستگان تبریک عرض نموده موفقیت همگان را در راستای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و ادامه راه شهیدان، از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماید.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: