FA | EN | AR
يکشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 35
جمع بازديدها تاكنون: 391437


در سالروز زلزله ویرانگر بم پزشکی قانونی شهرستان ریگان راه اندازی شد

در سالروز زلزله ویرانگر بم پنجم دیماه، با حضور مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان، فرماندار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ریگان و جمعی دیگر از مسئولین قضایی، انتظامی، مرکز پزشکی قانونی در شهرستان ریگان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان؛ دکتر آمیان در آیین راه اندازی مرکز پزشکی قانونی ریگان گفت: بیش از یک سوم پرونده های قضایی نیازمند نظر کارشناسی پزشکی قانونی هستند و شهرستان ریگان علیرغم بهره گیری از سیستم قضایی توانمند از این بازوی کارشناسی محروم بود که به حول و قوه الهی و به همت و همراهی مسئولین استانی و محلی اولین قدم برای زدودن این محرومیت برداشته شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان تصریح کرد: علیرغم آمادگی این اداره کل برای راه اندازی کلیه مراکز پزشکی قانونی شهرستان های فاقد خدمات، مشکل کمبود بودجه، کمبود نیروی انسانی و عدم وجود سازو کار مناسب جذب سریع نیرو، مانع اصلی تحقق این امر مهم است.

آمیان افزود: علیرغم کمبود ها و مشکلات، طی سه سال گذشته در هفت نقطه محروم استان کرمان مرکز پزشکی قانونی راه اندازی شده است.

امام جمعه ریگان نیز ضمن تقدیر از خدمات مدیرپزشکی قانونی استان کرمان به دلیل راه اندازی مرکز پزشکی قانونی در این شهرستان گفت: خدمات رسانی در مناطق محروم یک نوع جهاد است.

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی افزود: راه اندازی پزشکی قانونی در ریگان مشکل ساکنان این منطقه در این بخش برطرف می شود.

فرماندار ریگان نیز با اشاره به اینکه این شهرستان دارای هشت هزار کیلومتر مربع وسعت و 302 پارچه آبادی است گفت: راه اندازی مرکز پزشکی قانونی در ریگان ضروری بود.

امین باقری تصریح کرد: شهرستان ریگان در شاخص های زیربنایی در پایین ترین سطح شهرستان های استان کرمان قرار دارد که رفع این مشکل نیاز به توجه ویژه مسئولان کشوری و استانی دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ریگان در محور ترانزیت ریگان - چابهار قرار دارد افزود: 2 بانده نبودن این محور روزانه موجب بروز تصادفات منجر به جرح و فوت می شود.

در این آیین حسن حسینی به عنوان سرپرست اداره پزشکی قانونی شهرستان ریگان معرفی شد.

تاریخ انتشار: ١٢:٢٢ -1395/10/06 کد مطلب :٢٧٠٥٩
  نسخه چاپي


افزایش آمار مصدومین ناشی از حوادث کار

آمار

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: انتهاي خيابان خواجو، روبروي سه راه ابوسيدي، جنب نيروگاه برق کدپستی: 7617899846
تلفن: 2520580، دورنگار: 2521681،
پیام کوتاه: 20001372